Lego Trends

 EBay'de Evden Koleksiyon Satmak

EBay'de evden koleksiyon satmak son derece karlı olabilir. Koleksiyon pazarındaysanız, eBay'de iyi bir yaşam satışı yapabilirsiniz. İşin püf noktası, neyi sattığınızı bilmek ve aklınızda bulundurmak, bu ay ne sıcak.

Koleksiyonculuk yapıyorsanız, eBay evden koleksiyon satmaya başlamak için harika bir yerdir. Başlamak için en iyi yer, istenmeyen eşyalarınızı satmaktır. Bu konuda kar etmeye çalışın. Listelemeye ve satmaya başlamadan önce iyi bir dijital kameraya yatırım yapmalı ve malınızın iyi bir resmini çekmeyi öğrenmelisiniz. Fotoğrafınız potansiyel bir müşterinin ürününüzü görebileceği şeydir. Harika bir resim size daha yüksek bir satış fiyatı kazandıracaktır ve ürün satışınız veya hiç satmamanız arasındaki fark olabilir. Satmak istediğiniz eşyaların gerçekten iyi fotoğraflarını çektikten sonra, halihazırda çalışan birkaç başarıya bakın. Hangilerinin teklifleri olduğunu belirleyin ve girişlerinizi kendilerine benzeyecek şekilde düzenleyin, kendi kimliğinizi oluşturmak istediğinizde tam kopya almayın.

İşte diğer reklamların size söyleyebilecekleri. Nakliye için ne kadar makul? Diğerlerinin ne şarj ettiğini göreceksiniz. Alıcılar, aşırı kargo ücreti ödemek istemiyor. O zaman açıklamaya bak. Özel bir nottan bahsettiler mi? Ürün gümüş ise 925 damgayı gösterdiler mi? Reklamda başka hangi önemli bilgilerden bahsetti.

Hangi trendlerin koleksiyonda olduğunu görmek için Neyin Sıcak sayfasını kontrol edin. Vintage Barbie Bebekler sıcak mı: hepsi mi yoksa sadece belirli bebeklerde mi? Peki ya oyuncaklar? Hangi oyunlar sıcak? Bulması kolay mı? Çocuklarınızın eski kibrit kutusu arabalarını geçip, satmak için iyi durumda olan bir kaçını bulabilir misiniz? Eski Legolar da çok sıcak! Koleksiyonculuk yapıyorsanız, koleksiyonunuz için kaynaklarınız vardır. Size toptan satış yapacak başka kaynaklar var mı? Gerçek bir eşya ile sahte arasındaki farkı bilmenize yardımcı olacak bir kitabınız olmalıdır. Örneğin Limoges kutularını al. Bir Limoges tipi veya stil kutusu gördüğünüz için eBay fiyatınızı düşürerek kanmayın. Bunlar gerçek değil ve asla üst dolara emir vermeyecekler. Malınızı bilin. Ürünlerinizi diğer alanlara genişletmeye hazır olun. Limoges kutuları toplarsanız; belki de satılık eşyalarını tüm Limoges camlarına genişletmek isteyebilirsiniz. Bu yolculuğa çıkmadan önce, bunların satan ürünler olduğundan emin olmak için eBay'deki pazarlama araçlarını kontrol edin.

Evde sakladığınız çok miktarda pahalı koleksiyon varsa, bunları sigortalamayı düşünebilirsiniz. Bu şekilde öngörülmeyen bir şey olursa, maddi olarak çok büyük bir zarar görmezsiniz. Bu, bazı parçalarınızın nadir olması ve kolayca değiştirilememesi durumunda geçerlidir. EBay'de evden koleksiyon satırken son bir tavsiye sözü; alıcılarınızın nakliye sigortası ve teslimat onayı almasını isteyin. Bu, yalnızca sizi ve alıcıyı hasarlı bir gönderi durumunda korumaz, aynı zamanda asla pahalı bir ürün almadıklarını iddia edecek ve ürünü değiştirmenizi veya paralarını iade etmenizi talep edecek ustaca olmayan alıcılardan da korur.

EBay'de koleksiyon satmak, faydalı ve kazançlı bir deneyim olabilir. Kendinizi bir satıcı ve bir koleksiyoncu olarak korumak için önlemler aldığınızdan emin olun. Eski atasözü "bir ons kilo tedavi değer" tedavi burada.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı